Jste zdeIceman 2012

Iceman 2012

Titul Iceman 2012 zůstal domácím borcům

Fotografie z této akce najdete zde

Premiéru si o víkendu odbyl extrémní závod Iceman pořádaný na Příchovicích v lyžařském areálu U čápa. Vítězem nultého ročníku se stal domácí CykloSki Pelc s časem 28:03,63 minuty. Mezi ženami uspěly Šikulky s více než dvou minutovým náskokem před druhým týmem v cíli.

Eleven team Příchovice si pro nadšence extrémních sportů připravil netradiční závod nazvaný Iceman, tedy měření sil o titul ledového muže. Název závodu je opravdu trefný, protože zima ukázala, co na Příchovicích opravdu dokáže, takže tříčlenná družstva se musela poprat nejen s nástrahami tratě, ale také silným větrem a neustálým sněžením. Celkem se na trati objevilo 11 družstev usilujících o titul Iceman 2012. Každý z týmů měl dopředu stanoveno, který z jeho členů bude absolvovat jeden za tří úseků, protože závod se skládal z běhu, běhu na lyžích a také sjezdového lyžování. Nejrychleji se s velmi náročnou tratí i podmínkami vypořádalo družstvo CykloSki Pelc, které zaslouženě zvedlo nad hlavu trofej tohoto závodu v podobě dřevěného čápa. Druhé místo obsadil tým s názvem Prašivců, vedený Františkem Kubíčkem a třetí skončil Lučanský Cojáwím v čele s Jiřím Řešátkem.
Třetí nejlepší tým celkově a druhý tým v kategorii do 30 let reprezentovali Marek Doležal, Pavel Swárovský a zmiňovaný Jiří Řešátko, který se stal nejrychlejším lyžařem. Doležal solidně založil v prvním běžeckém úseku, kde předal Řešátkovi. Ten zvládl svou trať volnou technikou a předal do sjezdařské části Swárovskému. Jeho disciplína byla okořeněna 150 metrovým během s celým svým vybavením. Posledním úsekem byl opět běh volnou technikou v podání Jiřího Řešátka.
Tohoto netradičního závodu se zúčastnily také tři ženské týmy. Dle svého jména si nejlépe vedly Šikulky, které zvítězily s časem 41:11,55 minut.

Výsledky

Muži: 1. CykloSki Pelc 28:03,63 min., 2. Prašivci 30:19,91 min., 3. Cojáwím 30:39,42 min.
Ženy: 1. Šikulky 41:11,55 min., 2. Matouškovi 43:53,04 min., 3. CykloSki Pelc Women Team 51:33,72 min.