Sie sind hierZveme vás 20.srpna na tradiční Štěpánův jarmark

Zveme vás 20.srpna na tradiční Štěpánův jarmark


Von Marcela Přichys... - Verfasst am 03 August 2016

Zveme vás 20.srpna  na tradiční  Štěpánův jarmark

Štěpánka letos slaví 124 let
Každoroční srpnový Štěpánův jarmark , který se koná 20.srpna při příležitosti narozenin rozhledny , se letos ponese v duchu 150. výročí Prusko-rakouské války 1866. V okolí rozhledny potkáte vojáky i důstojníky z obou táborů a snad dojde i k přestřelce. Nebudou chybět doboví pašíři, kteří často kraj zásobovali ve válečné nouzi. Znít budou kramářské písně "o tej vojně u Hradce" a tón historické polnice se zablyští krajem... O vlastivědný výklad se, jako každoročně, postará Jiří Bartoš Sturz.
K poslechu Vám zahrají hudebníci ze souboru Musica Viva, Honza Vopařil a Stan Band.

Jako každý jarmark i ten náš nabízí mnoho ukázek místních řemesel a výrobků. Někteří z nich nabídnou možnost vyžití pro děti v podobě kreativních dílen ( např. drátkování, navlékání korálků, výroba svíček), takže neváhejte přivést své ratolesti s sebou. K jejich zabavení jsou jako každý rok připraveni koníci z blízké jízdárny, malování na obličej a jiné zajímavosti. Své umění Vám předvede kovářka, uvidíte zde také ražení mincí, nebo dřevosochání . Prodejci občerstvení, pečiva a perníčků určitě zasytí mlsné jazýčky a nevynechte pozvání k ochutnání žádané medové limonády. Zakoupit si můžete třeba keramiku, svíčky, čaje, drahé kameny, včelí produkty, ruční papír, šátky, ruksaky , batikovaná trička.

Všichni víme, jak je časově náročné vládnout horám, ale třeba si na nás ušetří chvilku času sám pan hor - Krakonoš, duch Muhu a víla Izerína, aby se v tento den setkali u nejkrásnější rozhledny Jizerských hor.
Začínáme v 10 hodin. Těšíme se na Vás!