Jste zdeKořenov a okolí (str.2)

Kořenov a okolí (str.2)


V menší míře se pak věnuje okolním železničním tratím, včetně tratě Kořenov - Szklarska Poreba. V prostorách muzea je umístěno nejen množství textů a fotografií zabývajících se historií, současností a budoucností ozubnicové trati Tanvald - Kořenov a navazující trati z Kořenova do Szklarske Poreby, ale také exponáty, které se váží k této unikátní trati. Mezi exponáty můžete shlédnout modely různých druhů ozubnic, ozubnicové dvojkolí a jeho uložení a další technické zajímavosti. Další informace najdete na internetové adrese www.zubacka.cz

Paseky nad Jizerou

Obec sousedící s Kořenovem v katastru Rejdic, známá především z Raisových Zapadlých vlastenců. Určitě stojí za návštěvu Krkonošské muzeum, za zhlédnutí stojí i zdejší kostel. V zimě je obec vyhlášeným střediskem sjezdového lyžování.

Harrachov

Známé horské rekreační středisko. Zde se nabízí prohlídka pivovaru spolu se sklářskou dílnou, kde z ochozu shlížíte přímo na výrobu foukaného skla. V Harrachově nabízí projížďku výletním vláčkem, který Vás vyveze až nahoru k můstkům, odkud je z vyhlídkové plošiny nádherný výhled na celý Harachov. Za výlet rozhodně stojí i Mumlavský vodopád (viz. foto), který je tvořen až 8 m vysokými stupňovitě uspořádanými žulovými bloky, u jejichž úpatí se nacházejí tzv. Čertova oka. Jedná se o prohlubně, které byly v žulovém podkladu vyhloubeny pohybem vody s kamínky. Odtud můžete pokračovat dále proti proudu řeky Mumlavy, až na Cestu přátelství a dále ke Sněžným jamám a Pramenu Labe..

Jablonec nad Nisou

Bývalé okresní město vzdálené od Kořenova 20km, proslulé především sklářským a bižuterním průmyslem. Ve městě se nachází plavecký bázen s dvěma tobogány a dalším množstvím vodních atrakcí – vhodný výlet v případě špatného počasí. Z Kořenova je do Jablonce n.N. velmi dobré autobusové spojení.

Liberec

Krajské město od Kořenova vzdálené 30km, s poměrně dobrým autobusovým nebo vlakovým spojením. Liberec nabízí výlet na Ještěd, jeden vodní bazén s tobogánem a množstvím dalších vodních atrakcí, dále Centrum Babylón, které krom aquacentra nabízí spoustu dalších možností vyžití. Při návštěvě Liberce doporučujeme navštívit i zdejší ZOO, které patří mezi nejlepší v ČR a také velice pěknou botanickou zahradu.

Polsko

Poloha Kořenova sousedícího přímo s Polskem přímo nabádá k návštěvě jeho příhraníčního horského rekreačního střediska Sklářská Poreba se spoustou malebných restaurací a obchůdků nebo vzdálenější Jelení Hory, která je zase proslulá hlavně možností levných nákupů, ať už na tržišti nebo přímo v Kamenných obchodech. Ze Sklářské Poreby je možno lanovkou navštívit horu Szrenica česky zvanou Jinonoš.


     Předchozí strana