Jste zdeTuristika Kořenov a okolí

Turistika Kořenov a okolí


Kořenov a jeho okolí skýtá velké množství turisticky zajímavých míst vhodných k návštěvě. Na této stránce Vám nabídneme několik tipů na výlet.

Obec Kořenov

Za zhlédnutí stojí rozhodně kostel v Příchovicích, kaplička v Tesařově. Pro vyžití ve večerních hodinách nebo za špatného počasí je možná návštěva bowlingu na Tesařově. V obci samotné je velká nabídka běžeckého a sjezdového lyžování. V létě je zde spousta cyklotras, na kterých se postupně vylepšuje značení a zvětšuje se jejich provozovaná délka – ve finále by to mělo být přes 200km značených tras(o lyžování i cyklotrasách najdete na našich stránkách podrobné informace). Je zde také množství turistických značených tras a jelikož mapový systém je v obci poměrně hustý, tak není třeba se obávat zbloudění. Jinak celá obec Kořenov nabízí skoro 30 restauračních zařízení a spoustu penzionů.

Štěpánka

Jedno z turisticky nejzajímavějších míst v obci – rozhledna Štěpánka, leží v katastru obce Příchovice ve výši 959 m.n.m. Při dobrém počasí je rozhled do širokého okolí – jsou vidět celé Krkonoše spolu s nejvyšší horou ČR Sněžkou, Český ráj s kopci Tábor a Kozákov, Bezděz – za opravdu dobré viditelnosti lze zahlédnout i Máchovo jezero, vidět je i Ralsko, dále máme před sebou Ještěd, část Lužických a celé Jizerské hory. Povídá se, že byla dříve za dobré viditelnosti vidět i Praha, ale to dnes těžko někdo může potvrdit.

Osada Jizerka

Tato malebná, kdysi sklářská osada, se nachází až u samých hranic s Polskem. Určitě stojí za návštěvu pro svoji malebnost s dosud neposkvrněnou čistou přírodou a rašeliništmi. V zimě nabízí Jizerka přímo ráj pro běžkaře – výborné je její spojení Jizerskou magistrálou se známým střediskem Bedřichov – pro zdatnější lyžaře krásný celodenní výlet. Před několika lety byl otevřen turistický hraniční přechod Jizerka Orle, který můžete využít k návštěvě našich severních sousedů a to jak v letních, tak i zimních měsících.

Ozubnicová železnice

Výchozí bod – nádraží Kořenov. Při návštěvě Kořenova by žádný turista nemělvynechat návštěvu ozubnicové železnice Tanvald – Harrachov, která je v  tomto ohledu raritou v ČR. Dnes již sice původní ozubnicové lokomotivy nahradily stroje s adhézním pohonem, ale projížďka po této trati stojí rozhodně za to.

Muzeum zubačky v Kořenově: Železniční společnost pro Vás otevřela 31.5.2008 muzeum ozubnicové dráhy v prostorách budovy kořenovského nádraží. Expozice tohoto muzea je z větší části zaměřena na ozubnicovou trať Tanvald - Kořenov, její pestrou ale často pohnutou historii, zvláštnosti provozu a zde nasazovaná vozidla.     Pokračování zde